Didžiausios grėsmės vairuojant šaltuoju metų laiku - Toks.lt

Didžiausios grėsmės vairuojant šaltuoju metų laiku

Šaltuoju metų laiku kelyje kyla nemažai grėsmių, dėl kurių sunkiųjų transporto priemonių vairavimas tampa dar sudėtingesnis. Pasikeitusios oro sąlygos reikalauja ne tik didesnio budrumo, bet ir atsakingesnės autobuso ar vilkiko priežiūros. Patekus į eismo įvykį ar susidūrus su įvairios kilmės gedimais, svarbu reaguoti nedelsiant. Tokiais atvejais labai praverčia techninė pagalba kelyje. Tačiau ką verta žinoti ir ko imtis, kad tokios situacijos pasitaikytų kuo rečiau?

 

„Juodasis ledas“ – nematoma grėsmė

Permainingos oro sąlygos lemia vairuojantiesiems nepalankių reiškinių susidarymą. Žiemos metu bene vienas pavojingiausių yra „juodasis ledas“. Jis susiformuoja tuomet, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio. Didelę įtaką tam turi ir eismo intensyvumas. Transporto priemonių padangos šildo kelio dangą, todėl ji šyla ir šlampa. Tačiau dėl šalto oro ir vėjo paviršiuje formuojasi ledas.

Šio reiškinio susidarymą numatyti ganėtinai sudėtinga, nes jis – itin greitas. „Juodąjį ledą“ sunku pastebėti, todėl jis tampa tik dar pavojingesniu. Taigi, jei asfaltas nėra padengtas sniegu, dar nereiškia, kad galima didinti greitį. Tokią klaidą daro nemaža dalis vairuotojų, o jos pasekmės gali būti liūdnos. Patekus į autoįvykį, gali būti naudinga TOKS techninė pagalba kelyje, kurią išsikviesite bet kuriuo paros metu ir netgi už Lietuvos ribų.

 

Lijundra – ne mažiau pavojinga

Šaltuoju sezonu kelyje susiduriama ir su daugiau pavojingų gamtos reiškinių, tokių kaip rūkas, kruša ir lijundra. Pastaroji yra dažniausia esant nulinei arba žemesnei temperatūrai ir gali tęstis netgi kelias paras. Dėl didelio santykinio oro drėgnumo asfaltas pasidengia ledo sluoksniu. Siekiant jį greičiau ištirpdyti ir padidinti kelio dangos ir padangų sukibimą, barstomas druskos ir smėlio mišinys.

 

Vairavimą apsunkinanti pūga

Ne mažiau vairavimo sąlygas apsunkina ir pūga. Dėl jos itin suprastėja matomumas. Nors šis reiškinys vidutiniškai trunka apie 5–6 valandas, tai gali užsitęsti ir ilgiau. Tokiais atvejais dažniausiai nespėjama valyti kelio dangos, ji užpustoma. Pablogėjęs pravažumas taip pat sukelia nemažai problemų.

 

Transporto priemonės gedimai

Techninė pagalba kelyje gali praversti ne tik patekus į eismo įvykį, bet ir susidūrus su autobuso ar vilkiko gedimais. Pastarieji žiemos metu – išties nereti. Norint jų išvengti, rekomenduojama iš anksto pasirūpinti gera transporto priemonės technine būkle. Patikrinkite kuro atsargas, akumuliatorių, pasirūpinkite, kad netrūktų aušinimo ir langų valymo skysčio. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į stabdžių kaladėles, kuro filtrus, variklio ir kitus tepalus.

Tegul sudėtingos oro sąlygos netampa skaudaus eismo įvykio priežastimi. Vairuokite atsakingai ir pasirūpinkite kelionės saugumu. Verta žinoti, kad net ir susidūrus su netikėtais sunkumais kelyje visuomet yra į ką kreiptis. TOKS techninė pagalba kelyje – greitas ir efektyvus iškilusios problemos sprendimo būdas.


← Atgal