Apie mus

5 įdomūs faktai apie autobusus

Tarpmiestiniai autobusų maršrutai šiandien – kasdienybės dalis. Tai vienas iš geriausių pasirinkimų norintiems keliauti patogiai ir nebrangiai. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kada pasirodė pirmosios tokios transporto priemonės? Tai ir dar daugiau įdomių faktų – šiame įraše.

 

Neįprasta žodžio kilmė

Angliškas žodis „bus“ (liet. autobusas) kildinamas iš „omnibus“. Pastarasis reiškia „visiems“ ir skamba panašiai kaip „Omnes“ – tai skrybėlininkas, kurio parduotuvė buvo įsikūrusi šalia vienų iš pirmųjų autobusų stočių Prancūzijoje. Beje, nėra aišku, ar būtent dėl to jis sukūrė milžinišką šios transporto priemonės formos kepurę. Taigi, kas galėtų pamanyti, kad šiais laikais itin modernios transporto priemonės ir išplėtoti tarpmiestiniai autobusų maršrutai bent kažkaip susiję su galvos apdangalu?

 

Geltonieji Amerikos simboliai

Populiarieji geltonos spalvos mokykliniai autobusai Šiaurės Amerikoje pasirodė dar 1939 m. Juokaujama, kad besirinkdami norimą jų atspalvį amerikiečiai delsė prisijungti prie Antrojo pasaulinio karo. Visgi, laikas nenuėjo veltui – dabar šis spalva netgi turi atskirą pavadinimą.

 

Didžiausia transporto priemonė – Kinijoje

Teigiama, kad didžiausią pasaulyje autobusą galima rasti Kinijoje. Jo pavadinimas – „Neoplan Jumbocruiser“. Jis sudarytas iš trijų dalių, turi penkerias duris ir talpina 300 žmonių. Nepaisant to, tiek Australijos, tiek Brazilijos atstovai teigia turintys tokio paties dydžio ar net didesnių autobusų.

 

Greičiausias pasaulyje autobusas

Jei tarpmiestiniai autobusų maršrutai – jūsų kasdienybė, tikriausiai esate pastebėję, kad šiuolaikinės transporto priemonės gali išvystyti ganėtinai didelį greitį. Visgi, tikriausiai ne tokį, kaip greičiausias pasaulyje autobusas. Jį, panaudodamas naikintuvo variklį, sukūrė Paul Stender iš Indianapolio. Šis jo kūrinys galėjo išvystyti netgi 590 km/h greitį.

 

Spalvomis išsiskiriantys maršrutai

Bene ryškiausias Londono simbolis – raudoni dviaukščiai autobusai. Tačiau dar prieš 1907-uosius jie buvo spalvoti. Toks žymėjimas reiškė skirtingus jų maršrutus. Be abejonės, tokios transporto priemonės pagyvintų bet kurio miesto gatves.

 

Pirmieji maršrutai ir ne tik

Pirmieji reguliarūs tarpmiestiniai autobusų maršrutai įvesti 1830 m. Anglijoje. Tiesa, tuometinės transporto priemonės labai skyrėsi nuo dabartinių ir buvo varomos garais. Elektrinis troleibusas buvo pristatytas dar po kurio laiko – 1882-aisiais.

Šiuo metu plačiai naudojami autobusai slepia išties netikėtą istoriją. Be to, jie yra vienas iš patogiausių ir ekonomiškiausių būdų keliauti. TOKS siūlo platų ne tik tarpmiestinių, bet ir tarptautinių maršrutų pasirinkimą. Nepraleiskite progos tuo pasinaudoti ir pasimėgaukite komfortiška kelione vieni arba kartu su draugais. Internetu norimus bilietus galite įsigyti bet kuriuo jums patogiu metu.


← Atgal