D.U.K. - Toks.lt

TOKS dažniausiai užduodami klausimai

Jei neturite galimybės su mumis susisiekti tiesiogiai, maloniai kviečiame peržiūrėti, ar į Jūsų klausimą jau nebuvo atsakyta anksčiau. Jei vis dar kyla abejonių, visuomet lauksime Jūsų skambučio ar laiško kontaktais, esančiais čia.

 

 

Ar gali vežėjas tolimojo susisiekimo autobusu atsisakyti vežti šešiametį vaiką, jei jo nelydi vyresnis asmuo?

Pagal Susisiekimo ministro įsakymu Nr. 3-223 patvirtintų Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių 50 punktą tolimojo susisiekimo autobusais draudžiama vežti vaikus iki 7 metų, jei jų nelydi vyresni asmenys.
 

Kur galėčiau gauti informacijos apie autobusų tvarkaraščius?

Bilietus internetu galite įsigyti internetinėje svetainėje www.autobusubilietai.lt.Visus autobusų tvarkaraščius sužinoti galite paskambinę numeriu +370 612 66166.
 

Kur kreiptis autobuse palikus ar pametus daiktus?

Dėl autobusuose pamestų daiktų prašome kreiptis į vežėją. Jeigu daiktus palikote Tolimojo keleivinio transporto kompanijos autobuse, prašome kreiptis numeriu +370 611 13426 arba elektroniniu paštu budintis@toks.lt.
 

Pavėlavau į autobusą. Ar man bus grąžinti pinigai už bilietą?

Pavėlavus į autobusą pinigai už nepanaudotą bilietą grąžinami dviem atvejais: pateikus gydytojo pažymą ir pateikus policijos pažymą (jei buvote užpultas, patekote į avariją ar kitaip nukentėjote nuo kitų asmenų ir dėl to nespėjote į autobusą). Šiais abiem atvejais grąžiname 75 proc.  bilieto  kainos.
 

Ar galima autobuse vežti gyvūną?

Tarpmiestiniais maršrutais važiuojančiais autobusais  gyvūnus galima vežti tam skirtoje taroje (matmenų suma – 120 cm) – plastmasinėje dėžėje, odiniame ar pintame krepšyje ir pan.Transporto priemonėmis draudžiama vežti <…> gyvūnus be taros (Keleivių ir bagažo vežimo kelių transport taisyklės, X straipsnis, 70 punktas).Įmonės administracijos rekomendacija: Tara (matmenų suma 120 cm) gali būti bet kokio tipo – plastmasinė dėžė, odinis ar pintas krepšys ir pan. Prieš reisą reikia atsiklausti aplinkinių keleivių ar tarp jų nėra alergiškų gyvūnams žmonių ir jei nors vienas keleivis nesutinka, kad šiuo autobusu būtų vežamas gyvūnas, atsiprašyti gyvūno savininko ir pasiūlyti jam vykti kitu autobusu (jei keleivis buvo nusipirkęs bilietą, įmonė grąžins keleiviui pinigus).Į tarptautines keliones pagal „Eurolines“ vežėjų taisykles gyvūnus imti draudžiama.
 

Ar mano dešimties metų vaikui yra taikoma nuolaida keliauti autobusu Lietuvoje?

Bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviams, kuriems yra sukakę 10 metų ir daugiau, valstybės kompensuojamos nuolaidas nėra taikomos.