Apie mus

Patarimai, kaip užtikrinti saugumą kelionės autobusu metu

Dažnas neįvertina to, kad saugumo principų laikymasis važiuojant autobusu gali padėti išvengti nepatogumų ir rimtų sužalojimų. Tereikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kurie padeda užtikrinti saugumą kelionės autobusu metu. Jais pasirūpinus galima ramiai mėgautis kelione, nesijaudinti dėl galimos rizikos ir nesklandumų. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių jaustis saugiau. 

 

Nepamirškite saugos diržų

Kai kuriems šios apsaugos priemonės naudojimas gali pasirodyti savaime aiškus, tačiau vis dar esti nemažai žmonių, neįvertinančių saugos diržų svarbos. Saugos diržo segėjimas apsaugo žmogų nuo sužeidimų nelaimės metu ar netgi išgelbėja gyvybę. Įdomu tai, kad keleiviai labiau linkę segtis saugos diržus važiuodami automobiliu, tačiau būtina nepamiršti ir autobusų – keliaujant tarpmiestiniais ar tarptautiniais maršrutais galima praleisti bent keletą valandų, o autobusai taip pat yra intensyvaus, ne visuomet prognozuojamo kelių eismo dalis.

 

Išsirinkite saugią vietą

Kartais kelionės autobusu naktį gali atrodyti rizikingai, tačiau nerimauti nereikėtų. Svarbu pasirinkti vietą, kurioje jaustumėtės patogiai, ir kur joks asmuo negalėtų Jums sukelti nepatogumų. Įvertinkite, ar asmuo, prie kurio sėsite, nėra agresyviai nusiteikęs, apsvaigęs nuo alkoholio ar kitokių psichotropinių medžiagų. Tokie atvejai pasitaiko retai, tačiau tinkamas situacijos įvertinimas yra labai svarbus. Grįžtant prie saugumo nelaimingų atsitikimų metu, daugelyje šaltinių teigiama, kad vidurinė autobuso dalis yra saugiausia, nes tikimybė, jog avarijos metu kontakto sulauks autobuso šoninė dalis – gerokai mažesnė.

 

Laikykite savo asmeninius daiktus saugioje vietoje

Norėdami užtikrinti ne tik savo, bet ir asmeninio turto saugumą, laikykite svarbiausius daiktus (rankinė, piniginė, mobilusis telefonas ir nešiojamas kompiuteris) arti savęs. Kad kelionės autobusu neapkarstų ir nekiltų papildoma rizika daiktams pasimesti ar būti pavogtiems, atidžiai juos prižiūrėkite. Tai padaryti bus paprasčiau, jei daiktus susidėsite į vieną krepšį ar kuprinę ir saugosite vidinėje, o ne išorinėje sėdynės pusėje.

 

Pasirūpinkite tinkama apranga ir maistu

Norint aplankyti svečias šalis, autobuse galima praleisti išties nemažai laiko. Dėl šios priežasties nepamirškite pasirūpinti patogia apranga bei avalyne. Jei autobuse tektų nakvoti, gali praversti pledas ar minkšta pagalvėlė. Taip pat stenkitės, kiek leidžia galimybės, judėti ir prasimankštinti, kad užtikrintumėte gerą kraujotaką ir išvengtumėte galūnių tirpimo. Žinoma, gerkite pakankamai vandens, kad nejaustumėte dehidratacijos, ir reguliariai maitinkitės. Maistu praktiškiausia pasirūpinti dar prieš kelionę.

 

Kelionės autobusu bus išties saugios, jei nenumosite ranka į šiuos patarimus. Nors autobusai pasižymi patikimumu ir mažu incidentų kelyje skaičiumi, tačiau atidumas ir atsargumas tikrai nenueis perniek. Juk sveikata ir gyvybė – neįkainojamos vertybės.


← Atgal