Kelionės – didelė nauda senjorams | TOKS

Kodėl senjorai turėtų keliauti daugiau

Daugelio žmonių gyvenimo tikslas – daug keliauti. Ir tai nenuostabu, nes pamatyti nuostabias, kvapą gniaužiančias pasaulio vietas yra tai, ką turėtų bent kartą patirti kiekvienas. Bet kelionės nėra tik tai; jos – unikali patirtis, kuri lieka su žmogumi dar ilgam laikui. Liūdniausia tai, kad ne visi gali keliauti, kol kūnas dar jaunas. Tuo metu reikia užsidirbti pinigų ateičiai, o ši pramoga nėra pigus malonumas. Tačiau sulaukus senatvės, kada atsiranda daugiau laiko, net ir trumpa kelionė po Lietuvos vietoves suteikia daug naudos senjorams. Net ir paprasti tarpmiestiniai autobusų maršrutai, išvykos iki kito miesto naudingi vyresnių žmonių gerovei.

Palaiko teigiamą emocinę būseną bei aktyvumą

Vienas iš kelionių privalumų – fizinis veiklos aspektas. Senatvėje lengva pamiršti judėti, ypatingai, jei nuolat būnama namuose, o keliavimas leidžia juos kuriam laikui palikti ir būti aktyviems. Net ir laisvalaikio kelionėse esantys kurortai ar kruizai pasirūpina, kad kiekvienas žmogus turėtų galimybių fizinei veiklai.

Išvykos, su grupe ar šeima, veiksmingos kovojant su senyvų žmonių izoliacija. Dalyvavimas šeimos atostogose – puikus būdas palaikyti ryšį su artimaisiais ir kartu pasidalinti nuostabia patirtimi. Taip pat egzistuoja senjorų klubai, kuriuose renkasi bendraminčiai, norintys tyrinėti pasaulį. Neretai jose aptariami tarpmiestiniai autobusų maršrutai, planuojamos bendros pažintinės kelionės po Lietuvą. Įsimintina, aktyvia išvyka tiek su klubu, tiek su namiškiais, gali tapti ekskursija į Kuršių neriją. Ši vieta pasižymi ne tik nepakartojamais kraštovaizdžiais, bet ir išskirtine augalija ir gyvūnija, todėl čia vaikščioti ir tyrinėti apylinkes itin malonu.

Atpalaiduoja ir skatina proto mankštą

Kelionės atitraukia nuo kasdienio streso, o tai itin vertinga senjorams, kurie, nors nebedirba, vis tiek dažniausiai jaudinasi dėl daugybės kitų dalykų. Stresas laikui bėgant pridaro tik dar daugiau problemų, todėl tinkama, atpalaiduojanti kelionė ypač svarbi. Net ir paprasta, pažintinė išvyka padeda užkirsti kelią širdies ligoms, depresijai ir daugybei kitų ligų, o jos metu patiriamos pramogos padaro senolius laimingesnius.

Proto mankštai nepakanka daug skaityti ar spręsti kryžiažodžius. Keliaujant smegenys turi organizuoti visą išvyką, atsiminti daug detalių. Susidūrus su naujomis patirtimis ar kliūtimis, skatinama protinė veikla, o tai naudinga norint išlaikyti blaivią mąstyseną. Mūsų tarpmiestiniai autobusų maršrutai, jais kursuojantis transportas gali patogiai nuvežti senjorus kad ir į pažintinę išvyką po Anykščius, Šilutę, kuriuose jie išmoks kažko naujo ir lavins protą.

Padeda geriau pažinti pasaulį ir save

Sulaukus tam tikro amžiaus, daugelis senolių pradeda manyti, kad viską pamatė, viską žino ar viską nuveikė. Tačiau taip galvoti – nevalia. Gyvenimas yra kelionė, kurios metu turime nuolat mokytis, įgyti žinių ir tobulėti. Šis procesas niekada neturėtų sustoti, nesvarbu, ar esate pensininkas, ar ne.

Pažintinė išvyka tiek po kitas šalis, tiek po Lietuvą gali atverti anksčiau nepažintą pasaulį – kultūrą, tradicijas, žmones. Taip net galima atrasti naują mėgstamą veiklą ar kokį talentą, apie kurį net nenutuokėte.

Net ir Lietuvoje galima daug pakeliauti ir atrasti neregėtas vietas, tik turi būti parinkti tinkami tarpmiestiniai autobusų maršrutai, kad būtų garantuotas patogumas. Svarbiausia, kad tai naudinga senjorams keliais aspektais, todėl paskatinti juos dažniau keliauti itin rekomenduojama. Taip jie padės sau, savo sveikatai, o taip pat susiras bendraminčių.


← Atgal