Apie mus

Kodėl kelionės į užsienį itin svarbios jauniems žmonėms?

Keliaujant įgaunama naujų įgūdžių ir išmokstamos svarbios gyvenimo pamokos. Pamatyti užsienio šalis ir patirti naujų įspūdžių svarbu bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau kuo anksčiau pradėsime keliauti ir mokytis, tuo daugiau naudingų patirčių per gyvenimą sukaupsime, tuo labiau išugdysime savo asmenybę. Kelionės autobusu padės visapusiškam jauno žmogaus tobulėjimui ir ugdys geras charakterio savybes.

 

Padeda žengti iš komforto zonos

Daugelis iš mūsų diena iš dienos užsiimame ta pačia veikla: mokomės, studijuojame, dirbame. Gyvename tame pačiame mieste, kas dieną važiuojame tomis pačiomis gatvėmis, pietaujame tose pačiose maitinimo įstaigose. Tikėtina, kad turime nusistovėjusį būrį draugų, kurie mus pažįsta ilgus metus, kurių kompanijoje jaučiamės patogiai ir žinome kaip elgtis. Taigi, įprantame gyventi saugiai ir patogiai, ir nustojame mokytis naujų dalykų.

Kelionės – puikus būdas tai pakeisti ir pabėgti nuo rutinos. Keliaudamas jaunas žmogus dažnai atsidurs nepažįstamose situacijose, susidurs su nauja užsienio kalba, kita kultūra, naujais žmonėmis, nepažįstama aplinka. Nors iš pradžių ir bauginančios, tokios situacijos labai padės jauno žmogaus asmenybės ugdymui, privers prisitaikyti prie situacijos, išmokys greitai spręsti problemas.

 

Kelia pasitikėjimą savimi

Viešint nepažįstamoje kultūroje gali kilti įvairių nesusipratimų ir nesusikalbėjimų, o svetimų miestų gatvėse lengva pasiklysti. Tačiau savo jėgomis įveikus minėtus sunkumus didėja pasitikėjimas savimi. Kelionės autobusu, vienam, svečiuose kraštuose privers pasijausti nepriklausomu, pačiam už save atsakingu. Tokios situacijos ugdys atsakomybės jausmą, problemų sprendimo įgūdžius.

Kita vertus, keliavimas būtent autobusu yra ir saugus pasirinkimas. Jei pasirenkama transporto priemonės nuoma, keliaujama su jau pažįstamais žmonėmis, nereikia patiems vairuoti. Jei važiuojama tarptautiniais maršrutais, taip pat išvengiama daugybės rūpesčių, tokių kaip kelių paieška, mokesčiai už kelius, netgi nakvynės vieta.

 

Padeda pažinti kitas kultūras

Gyvenimas nepažįstamų kultūrų apsuptyje iš pradžių gali būti išties sudėtingas. Galime nežinoti, kaip elgtis, kokie mūsų veiksmai gali būti nemandagūs ar net įžeidžiantys. Tačiau būtent tokioje nepatogioje situacijoje daugiausiai išmokstame. Net ir pačios kelionės autobusu metu galime mokytis būti tolerantiškesni, supratingesni, labiau linkę priimti kitokius nei patys žmones ir skirtingus papročius. Viešėjimas užsienyje taip pat padės mokytis įvairių užsienio kalbų.

 

Kaip keliauti?

Priežastis, dėl kurios jauni žmonės dažnai negali keliauti – manymas, jog kelionės gali būti brangus malonumas. Juk ne visi turi nuosavą automobilį, gauna reguliarias pajamas, o negaunantiems finansiškai padėti tėvai ar seneliai ne visada turi galimybių.

Visgi, pasirinkus ekonomiškesnius ir ne mažiau patogius kelionės būdus galima išties nemažai sutaupyti. Pavyzdžiui, kelionės autobusu gali būti išties taupus sprendimas. Kiti tokio keliavimo būdo privalumai – saugus ir patogus bagažo gabenimas, nemokamas belaidis interneto ryšys, individualiai reguliuojamas vėdinimas, patogios atsilenkiančios sėdynės ir kt.

 

Keliaujantis jaunas žmogus nesustos tobulėti, įgis naujų įgūdžių, taps tolerantiškesnis, o net ir neturint tam daug lėšų galima rasti ekonomiškų keliavimo būdų. Taigi, tereikia truputėlio ryžto.


← Atgal