Apie mus

Patarimai vairuojantiems naktį

Vairuotojo darbas reikalauja išskirtinio atsakomybės jausmo. Kiekvieną akimirką, susidarius nepalankiai situacijai, gali kilti pavojus Jūsų ir aplinkinių sveikatai ar net gyvybei. Tamsiuoju paros metu tokių grėsmių ženkliai padaugėja: suprastėja matomumas, kitų transporto priemonių šviesos gali akinti, o dėl nuovargio ar miego trūkumo sulėtėja refleksai. Žinoma, sunkvežimių techninė pagalba kelyje visuomet pasiruošusi padėti, tačiau geriau padaryti viską, kad tokios pagalbos neprireiktų.

 

Kaip pasiruošti vairavimui tamsiuoju paros metu?

Tam, kad vairuotumėte užtikrintai, dažnai prireikia tiesiog elementarių sprendimų. Pateikiame kelis esminius.

  • Kas kartą prieš pradėdami važiuoti įsitikinkite, kad nepriekaištingai veikia visi transporto priemonės žibintai. Taip apsaugosite ne tik save, bet ir kitus eismo dalyvius: juk tinkamai neveikiančios stabdžių ar posūkių šviesos tinkamai neįspėja kitų vairuotojų apie Jūsų veiksmus.
  • Kruopščiai nuvalykite langus ir veidrodėlius – dulkės ar pirštų antspaudai gali gerokai sumažinti Jūsų regėjimo lauką.
  • Esant galimybei sumažinkite prietaisų skydelio šviesų ryškumą ir išjunkite pagrindinę šviesą sunkvežimio salone. Jos atsispindi nuo langų ir pablogina matomumą.
  • Vargu, ar galima nuspėti, kada bus reikalinga sunkvežimių techninė pagalba kelyje, tad iš anksto pasiruoškite įsirašydami pagalbos numerį į savo mobilųjį telefoną.
  • Pasiruoškite netikėtiems kitų vairuotojų ir pėsčiųjų veiksmams – tamsiuoju paros metu dažniau prie vairo sėda neblaivūs asmenys, tad laikykitės atstumo, kuris leistų Jums tinkamai sureaguoti į bet kokią situaciją.
  • Sumažinkite greitį – tamsiuoju paros metu regos laukas kur kas mažesnis, o reakcijos laikas dažnai sutrumpėja. Įsitikinkite, kad laikotės saugaus greičio, net jeigu jis yra mažesnis nei maksimalus greičio limitas.
  • Reguliariai pasitikrinkite regą. Akys – tai vienas iš svarbiausių vairuotojo darbo „įrankių“, ir vairuoti suprastėjus regai – labai pavojinga.
  • Darykite dažnesnes poilsio pertraukėles. Esant galimybei išlipkite iš transporto priemonės ir trumpai pasivaikščiokite. Tokiu būdu lengviau išvengsite nuovargio, išlaikysite budrumą.

Kad sunkvežimių techninė pagalba būtų reikalinga kuo rečiau, savo saugumu pasirūpinkite patys. Nepamirškite, kad nesiimdami svarbiausių saugumo priemonių rizikuojate ne tik sunkvežimio gedimu, tačiau ir savo bei aplinkinių sveikata ar net gyvybe.

 

Svarbiausia – tinkamas situacijos įvertinimas

Dar prieš pradėdami kelionę įvertinkite vairavimo sąlygas ir pasiruoškite nesklandumams, su kuriais gali tekti susidurti kelyje. Vairuodami tamsiuoju paros metu pašalinkite visus trikdžius, kurie nėra būtini darbui, sumažinkite greitį ir būkite itin atidūs. Pastebėję pirmuosius nuovargio ar mieguistumo ženklus nedelsdami stokite artimiausioje degalinėje ar poilsio aikštelėje. Supraskite: nuo Jūsų savijautos tiesiogiai priklausys saugumas ir bendra darbo kokybė.

 

TOKS komandos teikiama sunkvežimių techninė pagalba – racionalus pasirinkimas iškilus įvairiems nesklandumams. Nebandykite problemos spręsti patys, ypatingai jei nesate tikri dėl gedimo priežasties, pobūdžio ar tinkamo būdo jam pašalinti. Nepamirškite: Jūsų ir aplinkinių sveikata daug svarbesnė nei anksčiau galutinio termino pristatytas krovinys. Tad išsisaugokite mūsų kontaktinius duomenis: mielai pasirūpinsime visais techniniais rūpesčiais ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse, Rusijos, Baltarusijos teritorijoje.


← Atgal