Apie mus

Patarimai sunkvežimių priežiūrai žiemą

Žiema – tai iššūkių kupinas metas. Šiuo metu sunkvežimių vairuotojai turi būti ypatingai atidūs, atsargūs, žinoti, kaip elgtis tam tikrose situacijose. Žiemą tenka susidurti su įvairiausiomis oro sąlygomis, nuo it iš kibiro pilančio lietaus iki siautėjančių pūgų ar ledu padengto kelio. Nežinojimas, kaip susidoroti su tokiomis sąlygomis gali ne tik tapti sunkvežimio gedimų priežastimi, bet ir kelti pavojų sveikatai ar gyvybei. Tad kokia sunkvežimių techninė pagalba kelyje gali būti atliekama paties vairuotojo, o kada reikia kviesti profesionalus? Kaip pasiruošti likusiai žiemos daliai (ji paprastai būna šaltesnė, gausesnė sniego) ir kaip elgtis kelyje?

 

Atlikite sunkvežimio patikrą

Viena svarbiausių užduočių, ypač žiemą, yra patikrinti savo darbo priemonę prieš išvykstant. Net mažiausi neatitikimai gali stipriai apsunkinti vairavimą, tad patikrinkite tokius dalykus kaip išmetimo vamzdis, kuriame neturėtų būti sniego, padangas – oro slėgis jose turi būti pakankamas. Įsitikinkite, kad yra pakankamai aušinimo, specializuoto langų plovimo skysčio, alyvos. Langų valytuvai, stabdžiai, žibintai turi veikti nepriekaištingai. Patikrinkite ir akumuliatorių – juk išsikrovęs jis gali sukelti tikrai daug nepatogumų.

 

Pasidomėkite kelio sąlygomis

Prieš išvažiuodami pasidomėkite maršrutu ir kelio sąlygomis. Taip pat svarbi orų prognozė. Neretai sunkvežimių techninė pagalba kelyje tampa reikalinga dėl nesuvaldytos, ledu padengtu keliu važiavusios transporto priemonės. Žinodami, kokia situacija keliuose, galėsite lengviau numatyti iššūkius ir jiems tinkamai pasiruošti.

 

Vairuokite atsargiai

Žiemą kelyje verta imtis išskirtinių atsargumo priemonių, ypatingai, kai vairuojate dešimtis tonų sveriančią transporto priemonę. Didėjant greičiui didėja ir stabdymo kelias, tad neskubėkite ir visuomet laikykitės kiek didesnio nei įprastai saugaus atstumo. Venkite staigių posūkių, nes ant slidaus kelio netekti sunkvežimio kontrolės išties paprasta. Taip pat saugumo sumetimais nerekomenduojama važiuoti kolonoje su kitais sunkvežimiais.

Visuomet su savimi turėkite specialistų, kuriems sunkvežimių techninė pagalba kelyje yra kasdienybė, telefono numerį. TOKS meistrų komanda gali atvykti bet kuriuo paros ir savaitės metu, į bet kurią vietą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse, Rusijoje, Baltarusijoje.

 

Žinokite, kada geriau sustoti

Dažnai vairuotojai nenori stabdyti savo sunkvežimio ir nutraukti darbo, manydami, kad nors vairuoti ir yra šiek tiek pavojinga, nieko baisaus neturėtų atsitikti. Tai – didelė klaida. Žiemą gali pasitaikyti situacijų, kai vairuoti yra paprasčiausiai nesaugu, ypač siaučiant stipriai pūgai, smarkiai lyjant ar kelius aptraukus tirštam rūkui, kai matomumas sumažėja labai ženkliai. Nedvejodami sustokite artimiausioje vairuotojų poilsiui skirtoje aikštelėje ar degalinėje ir palaukite, kol oro sąlygos pagerės.

 

Turėkite tinkamos autochemijos

Jeigu nenorite, kad Jūsų gelbėti vyktų sunkvežimių techninė pagalba kelyje, su savimi turėkite svarbiausių cheminių priemonių, tokių kaip variklio užvedimą gerinantys skysčiai ar kuro priedai, neleidžiantys susidaryti nuosėdoms ir apsaugantys nuo kuro filtrų užsikimšimo. Pravers ir ledą tirpinantis purškalas. Jei keliausite į atokesnes vietas, planuosite sustoti ilgesniam laikui, tokios priemonės tiesiog būtinos.

 

Sunkvežimių vairuotojų darbas žiemą tikrai nesustoja – jam tereikia tinkamai pasiruošti. Būkite atidūs, neskubėkite, atsakingai įvertinkite transporto priemonės ir kelių būklę. Nepamirškite, kad atsarga gėdos nedaro – išsisaugokite TOKS techninės pagalbos specialistų kontaktinius duomenis, kad net ištikus gedimui ar susidarius nemaloniai situacijai rūpesčių būtų kuo mažiau.


← Atgal