Apie mus

Patarimai pradedantiesiems vilkikų vairuotojams

Vilkiko vairavimas – tai darbas, reikalaujantis išskirtinių įgūdžių ir atsakomybės. Įvairių reisų metu gabenami vertingi kroviniai, o jų pristatymo laikas apskaičiuotas itin tiksliai. Bet koks nesklandumas kelyje gali sutrikdyti kelionės planą ir lemti nemažus nuostolius. Taigi, ką vertėtų žinoti visiems pradedantiesiems vilkikų vairuotojams, kad jų darbo diena būtų lengvesnė? Kada svarbu tinkamai pasiruošti, o kada gali praversti techninė pagalba kelyje?

 

Pasirinkite tinkamą kelią

Klaida, kurią kartais daro net ir patyrę vilkikų vairuotojai – netinkamo kelio pasirinkimas. Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje yra daugybė sunkiai pravažiuojamų kelių, pavyzdžiui, miesto centre. Taigi, jeigu įmanoma, geriau jų vengti – taip jūsų kelionė gali būti sklandesnė. Svarbu atsižvelgti ir į tai, kad navigacijos sistemos rekomenduojamas maršrutas ne visada yra tinkamas sunkiajam transportui, todėl būtinai jį patikrinkite.

Dar vienas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra tas, kad nemažoje dalyje užsienio šalių veikia kelių rinkliavos punktai, prie kurių reikia sustoti ir susimokėti. Priklausomai nuo automobilių srauto ir kitų faktorių, tai gali užimti nemažai laiko. Jei įmanoma, sumokėkite mokesčius iš anksto.

 

Skirkite pakankamai laiko poilsiui

Techninė pagalba kelyje – tinkamas pasirinkimas sugedus vilkikui arba patekus į netikėtą autoįvykį. Pakankamai dažna pastarųjų priežastis – vairuotojų nuovargis. Viskas gerai, jei tai pasibaigia tik transporto priemonės apgadinimu, visgi kartais būna ir daug liūdnesnių pasekmių. Norint to išvengti, vertėtų skirti pakankamai laiko poilsiui. Daugelis ilgųjų reisų vairuotojų miega tiesiog vilkiko kabinoje, sustoję pakelėje esančios degalinės aikštelėje arba renkasi nakvynės namus.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kasdienio vairavimo trukmė neturėtų viršyti 9 val., o kas keturias su puse valandų reikėtų daryti ne trumpesnes nei 45 min. pertraukas (šį laiką galima skaidyti ir į dvi dalis). Be to, kiekvieną parą vairuotojas turėtų ilsėtis mažiausiai 11 nepertraukiamų valandų. Jei esate labai pavargę, tačiau reikia sutvarkyti rimtą vilkiko gedimą, jums gali padėti TOKS techninė pagalba kelyje, teikiama visose ES šalyse.

 

Pasirūpinkite geru maistu

Tam, kad kelionės būtų lengvesnės, o jų metu nesijaustumėte apsunkę, rekomenduojama pasirūpinti pilnaverčiu maistu. Verta rinktis patiekalus ar užkandžius, kuriuose būtų pakankamas baltymų kiekis, bet mažiau angliavandenių ir riebalų. Tai gali būti vištiena, kalakutiena su ryžiais, duona ir daržovėmis. Svarbu ne tik ką, bet ir kada valgysite: geriausią tai daryti mažesniais kiekiais kas 3–4 val., t. y. 5 kartus per dieną. Be to, patariama rinktis sveikus gėrimus, tokius kaip paprastas arba mineralinis vanduo.

 

Neignoruokite gedimo ženklų

Nemažai didelių transporto priemonės gedimų galima išvengti laiku pastebėjus tam tikrus ženklus. Tai gali būti tiek užsidegusi lemputė skydelyje, tiek keistas iš variklio sklindantis garsas. Jei manote, kad patys su tuo nesusitvarkysite, jums gali praversti techninė pagalba kelyje. Tai vienas iš lengviausių būdų išspręsti iškilusias technines problemas.

 

Šie patarimai – tai, kas gali praversti visiems pradedantiesiems vilkikų vairuotojams. Tinkamai pasiruošus net ir ilga kelionė gali būti ne tokia varginanti. Iškilus netikėtiems sunkiojo transporto gedimams, visada galite pasinaudoti TOKS paslaugomis.


← Atgal