Apie mus

Kaip sunkųjį transportą paruošti šaltajam sezonui

Šaltuoju metų laiku nemaža dalis sunkvežimių vairuotojų susiduria su vienokiais ar kitokiais transporto priemonės gedimais. Daugeliu atvejų didelę įtaką tam turi netinkamas pasiruošimas. Iškilus problemoms labai praverčia techninė pagalba kelyje. Vilnius, Kaunas ar kitas miestas – nesvarbu, kur bebūtumėte, pasinaudoti ja galite net ir už šalies ribų. Tačiau, kaip pasiruošti, kad tokių gedimų tikimybė būtų kuo mažesnė?

 

Patikrinkite degalų padavimo sistemą

Artėjant žiemai rekomenduojama atidžiai patikrinti vilkiko (ar kitos sunkiojo transporto priemonės) degalų padavimo sistemos sandarumą. Reikėtų įvertinti, ar į ją nepatenka oro, ar žarnelės nepraleidžia skysčių, ar sklandžiai dirba purkštukai ir žemo slėgio degalų siurblys. Šios sistemos grandys ypač svarbios siekiant užtikrinti gerą variklio darbą. Taigi, net ir menkas gedimas esant nulinei ar žemesnei temperatūrai gali sukelti daug problemų.

 

Įvertinkite padangų būklę

Ruošiant sunkvežimį ar autobusą šaltajam sezonui, patariama nepamiršti ir žieminių padangų. Nors techninė pagalba kelyje (Vilnius, Klaipėda, Kaunas ar kita vietovė, kurioje iškiltų transporto priemonės problemos pasiekiama greitai ir operatyviai) itin praverčia patekus į autoįvykį, norint to išvengti rekomenduojama tinkamai pasiruošti. Dažniausiai tokiu atveju keičiamos ne tik padangos, bet ir ratai. Todėl, visų prima, vertėtų atkreipti dėmesį į tinkamą jų subalansavimą. Pastarasis padeda užtikrinti stabilų ir saugų vairavimą. Žinoma, nereikėtų pamiršti tinkamo protektoriaus gylio.

 

Patikrinkite stabdžių sistemą

Ar kada nors susimąstėte, ar jūsų vilkiko stabdžių sistema veikia efektyviai? Tai galima patikrinti tiek ant specialaus stendo, tiek realiomis sąlygomis saugioje aplinkoje. Jei stabdžių kaladėlės yra nusidėvėjusios, transporto priemonė stabdo netolygiai. Todėl reikiamu momentu kuris nors iš ratų gali užsiblokuoti – o tai esant slidžiai kelio dangai gali turėti itin liūdnas pasekmes. Ištikus bėdai, verta nedelsti – techninė pagalba kelyje (Vilnius ar kitas miestas – nepriklausomai nuo to, kur būtumėte, ją paprasta išsikviesti bet kuriuo paros metu) yra patikimas ir efektyvus problemos sprendimo būdas.

 

Rinkitės tinkamus degalus

Tam, kad autobusas ar sunkvežimis žiemos metu veiktų sklandžiai, patariama naudoti tinkamus degalus, kurie išliktų nepakitę net ir paspaudus šaltukui. Priešingu atveju jie gali tiesiog užšalti. Taip pat rekomenduojama patikrinti ir filtrus, kurie pašalina kure esančias priemaišas. Esant net ir menkiausiam įtarimui, kad degalų bake yra užsilikę vandens, svarbu jį išvalyti.

Žiema – išbandymų metas kiekvienam vairuotojui. Pasirūpinkite, kad jų būtų kuo mažiau ir tinkamai paruoškite savo transporto priemonę. Susidūrus su gedimais ar patekus į eismo įvykį gali praversti TOKS techninė pagalba kelyje. Vilnius, Kaunas, Klaipėda ar bet koks ES miestas – reikalingos paslaugos teikiamos visą parą.


← Atgal