Apie mus

Etiketas keliaujant – ką verta žinoti visiems?

Net ir tie, kuriems autobusai į Vilnių ar kitą miestą nėra kasdienybė, tikriausiai bent kartą yra tekę susidurti su nemandagiais keliautojais. Tikrai ne visada jie būna nusiteikę priešiškai, kartais tai – paprasčiausias etiketo nežinojimas. Nepaisant to, erzinantis elgesys kelia nepasitenkinimą ir neleidžia mėgautis kelione. Taigi, ką patartina žinoti kiekvienam save ir kitus gerbiančiam keleiviui?

 

Muzikos klausymasis

Viena iš labiausiai erzinančių ir varginančių situacijų keliaujant autobusu – garsus muzikos klausymasis, filmų ar vaizdo įrašų žiūrėjimas. Net ir palyginti tylus garsas gali trukdyti atsipalaiduoti ar užsiimti papildoma veikla, pavyzdžiui, mokymusi, darbu ir pan. Tam, kad neužsitrauktumėte kitų keleivių nemalonės, rekomenduojama naudotis ausinėmis. Taip galite nevaržomai mėgautis moderniuose transporto priemonėse įdiegta medijų centro sistema. Ją turi ilgesniu maršrutu važiuojantys autobusai (į Vilnių, Palangą ir pan.).

 

Daiktų laikymas jiems skirtoje vietoje

Ganėtinai didelė dalis keliaujančių autobusais mėgsta savo daiktus pasidėti ant šalia esančios sėdynės. Vis dėlto, tai nėra mandagu – ypač tuomet, kai kiti keleiviai neturi, kur atsisėsti. Nedidelį krepšį ar striukę galima laikyti viršuje esančiose lentynose. Didesniam bagažui sukurtas atskiras skyrius, kuris labai praverčia su savimi gabenant lagaminą ar nestandartinių matmenų krovinį.

 

Valgymas

Valgymas autobuse taip pat gali trikdyti aplinkinių ramybę. Tai apima ne tik garsų čepsėjimą, bet ir sklindantį kvapą. Be to, tai nėra higieniška. Jei ruošiatės ilgesnei kelionei, rekomenduojama iš anksto pasirūpinti patogiais užkandžiais, pavyzdžiui, batonėliais, bananais. Pastaruosius paprasta valgyti net ir važiuojant, be to, nuo jų nesklinda specifinis kvapas.

 

Šiukšlės – nemaloni „dovana“

Autobusai į Vilnių, Kauną, Klaipėdą ar kitus miestus per dieną važiuoja ne tikrai ne po vieną kartą. Per tą laiką juose pabuvoja daugybė žmonių. Kai kurie iš jų nėra patys tvarkingiausi ir palieka nemažai šiukšlių. Jos kelia didelį kitų keleivių nepasitenkinimą. Nenuostabu, juk sėdėti ant nešvarios sėdynės tikrai nėra malonu. Tam, kad tokių situacijų būtų kuo mažiau, labai svarbus kiekvieno sąmoningumas. Daugumoje autobusų įrengtos šiukšliadėžės, kuriomis ir reikėtų naudotis.

 

Mandagumas – prioritetas

Keliaujant norisi mėgautis visais transporto priemonėje esančiais patogumais, vienas iš tokių – atlenkiamos sėdynės. Visgi, prieš naudojantis jomis, patartina atkreipti dėmesį, ar taip netrukdysite aplinkiniams. Jei už jūsų kažkas sėdi, tiesiog mandagiai pasiteiraukite, ar jie nieko prieš. Daugeliu atveju atsakymas būna teigiamas. Beje, tai puiki proga užmegzti naują pažintį.

Domina autobusai į Vilnių ar kitą Lietuvos miestą? Išsirinkite sau tinkantį maršrutą ir mėgaukitės patogia kelione kartu su TOKS. Mėgstate išvykas planuoti iš anksto? Bilietus galite įsigyti ir internetu.


← Atgal