Apie mus

Dažniausiai daromos klaidos kelyje atsiradus gedimams

Nei viena transporto priemonė nėra apsaugota nuo gedimų, ir sugesti gali net ir itin gerai prižiūrima technika. Su kone nemaloniausiomis situacijomis susiduriama tada, kai transporto priemonė sugenda bevažiuojant ir tenka stoti pakelėje. Techninė pagalba kelyje – kone vienintelis tinkamas sprendimas tokioje situacijoje, tačiau net ir nusprendus kviesti specialistus neretai pridaroma įvairių klaidų. Tad šįkart – apie tai, kokios yra dažniausios sunkiosios technikos vairuotojų daromos klaidos įvykus gedimui kelyje ir kaip jų išvengti.

 

Klaidos – nuo problemos ignoravimo iki nekompetentingų sprendimų

Suprantama, kad atsiradus gedimui norisi išspręsti rūpesčius kuo greičiau. Vis dėlto labai svarbu elgtis atsakingai – būtent taip lengviausia išvengti klaidų. Pačios dažniausios jų – žemiau:

  • Ignoruojami gedimai. Dalis vairuotojų linkę už vairo elgtis itin neatsakingai ir net pastebėję gedimą mėgina važiuoti toliau. Deja, taip rizikuojama tiek didesniais, rimtesniais ir brangesniais gedimais, tiek savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.
  • Savarankiškas gedimų šalinimas. Kai kurie vairuotojai jaučiasi pakankamai gerai pasiruošę atsiradusį gedimą pašalinti sustojus pakelėje, dažnai net neturint tam reikalingų įrankių. Taip daroma ir žinant, kad paprasčiausias sprendimas – techninė pagalba kelyje, kurios specialistai gali tinkamai įvertinti ir net iškart pašalinti gedimą. Nežinodami tikrosios gedimo priežasties ir bandydami savarankiškai jį sutvarkyti galite savo transporto priemonę sugadinti dar labiau.
  • Neatsargus elgesys stabdant ir sustojus. Pastebėjęs gedimą ne vienas vairuotojas sutrinka ir nori kuo greičiau apžiūrėti transporto priemonę. Dėl to pradedama staigiai stabdyti. Toks elgesys gali sukelti itin pavojingas situacijas. Sustojus skubėti atidaryti vairuotojo pusės durelių taip pat nederėtų – prieš tai būtina apsidairyti ir įsitikinti, kad nėra artėjančių automobilių.

Pastebėjus gedimą labai svarbu neskubėti, deramai įvertinti situaciją. Be to, visuomet verta pasitikėti specialistais – net jei gedimas atrodo nerimtas.

 

TOKS techninė pagalba – patikimas sprendimas

Techninė pagalba kelyje yra viena iš paslaugų, kuriai verta būti pasiruošus iš anksto. Ją teikiantys patyrę sunkiosios technikos ekspertai visuomet pasiruošę padėti – tiek atverčiant apvirtusį automobilį, pašalinant gedimą vietoje, tiek tiesiog pateikiant įžvalgų tolesnei transporto priemonės priežiūrai.

Jeigu gedimą įmanoma pašalinti vietoje, TOKS specialistai tai padarys patikimai ir operatyviai. Tuo atveju, kai gedimo pataisyti greitai neįmanoma, transporto priemonė bus saugiai pristatyta į artimiausią autoservisą. Meistrai gali atvykti į bet kurią vietovę ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse, Rusijoje, Baltarusijoje.

 

Pastebėjus transporto priemonės gedimą svarbiausia – nepanikuoti ir saugiai sustoti kelkraštyje. Savarankiškai tvarkyti gedimą nerekomenduojama, nebent iš tiesų nepriekaištingai išmanote sunkiosios technikos ypatumus ir turite visas reikiamas priemones, atsargines detales. Kitu atveju patikimu sprendimu yra techninė pagalba kelyje. Tad kilus nesklandumams nedvejodami kreipkitės į ekspertus, kurie užtikrins tolimesnį transporto priemonės eksploatavimą nekeliant pavojaus nei sau patiems, nei aplinkiniams.


← Atgal