Apie mus

Dažniausi autobusų gedimai: ką verta žinoti?

Netikėtai nutraukti ilgai planuotos ir lauktos kelionės pasitaikius transporto priemonės gedimui nenorėtų nei vienas iš mūsų. Visgi tiek nuosavi automobiliai, tiek autobusai kelionės metu gali netikėtai sugesti. Tačiau tinkamai pasiruošus būtų galima tokių gedimų išvengti. Kaip numatyti galimas problemas ir kokių veiksmų reikėtų imtis?

 

Dažniausiai pasitaikantys gedimai

Neskaitant įvairių eismo įvykių, gedimai, dėl kurių dažniausiai yra kviečiama techninė pagalba kelyje, yra:

  • problemos su stabdžiais,
  • nusidėvėjusios padangos,
  • sugedęs akumuliatorius,
  • variklio problemos.

Stabdžių problemų gali kilti dėl netinkamai nudilusių diskų ar susidėvėjusių kaladėlių, o su nusidėvėjusiomis padangomis susidursite, jei laiku jų nepakeitėte naujomis. Tiek akumuliatoriaus, tiek variklio problemos užklups, jei prieš pirkdami autobusą ar kitą transporto priemonę neįsitikinote, kad šios detalės yra kokybiškos. Vertėtų paminėti, kad variklio remontas yra viena brangiausių atliekamų taisymo paslaugų. Visos šios problemos jus privers bent laikinai nutraukti kelionę ir pagalbos kreiptis į specialistus. Žinoma, TOKS techninė pagalba kelyje – patikimas sprendimas, tačiau puikiai suprantame, jog kviesti remonto meistrus norisi kuo rečiau.

 

Kaip jų išvengti?

Tam, kad išvengtumėte mūsų išvardintų gedimų, reikėtų pasirūpinti keletu dalykų.

  • Jei jau kuris laikas to nedarėte, prieš tolimą kelionę nepamirškite įvertinti padangų būklę ir, prireikus, pakeisti jas naujomis.
  • Problemų su stabdžiais būtų galima išvengti laiku keičiant stabdžių kaladėles bei reguliariai atnaujinant stabdžių skystį.
  • Problemų su akumuliatoriumi ir varikliu neturėtų kilti, jei kruopščiai pasidomėjote šių detalių gamintojais ir jas įsigijote kokybiškas.

Taip pat labai svarbu laiku pakeisti transporto priemonės tepalus ir alyvą, nes to nepadarius gali kilti dar daugiau brangiai kainuojančių rūpesčių.

 

Techninė pagalba kelyje – ne priežastis nerimauti

Jei visgi gedimo išvengti nepavyko ir kelionę teko nutraukti, tikriausiai teks kviesti techninės pagalbos kelyje specialistus. Paskambinus ir pranešus apie atsiradusį gedimą, TOKS techninės pagalbos darbuotojai į įvykio vietą išvyksta iš karto, arba kaip tik galima greičiau. Atvykę į gedimo vietą jie apžiūrės jūsų transporto priemonę ir, jei tik tai įmanoma ir gedimas nėra rimtas (pavyzdžiui, tiesiog reikia pakeisti padangą), suteiks pagalbą iš karto. Rimtesnio gedimo atveju jūsų transporto priemonė bus nugabenta į aikštelę ar autoservisą, kur atliksime atidžią diagnostiką ir remontą.

 

Tinkamai rūpinantis savo autobusu ar kita transporto priemone, gedimų tikimybė bus gerokai mažesnė. Tačiau ne visuomet galime išvengti netikėtų, nenumatytų rūpesčių. Tokiu atveju nereikėtų jaudintis. Techninė pagalba kelyje pravers tiek eismo įvykių, tiek įvairių transporto priemonės gedimų atveju – tad išsisaugokite mūsų kontaktinius duomenis ir važiuokite drąsiai.


← Atgal