Apie mus

Baimės, stabdančios žmones keliauti

Kiek kartų internete žiūrėjote įspūdingas nuotraukas ir galvojote, kaip būtų šaunu aplankyti tam tikrą pasaulio kampelį? Atrodytų, kad kartais tam turime puikias sąlygas ir galimybes, tačiau vis tiek kažkas stabdo. Daugeliu atvejų tai – baimės. Visgi, ar jos pagrįstos? Galbūt tereikia tik žengti tą pirmąjį žingsnį?

 

1. Savo komforto zonos peržengimas

Dažniausiai pažįstamoje aplinkoje mes jaučiamės saugūs ir pasitikime savimi. Kelionės metu esame priversti palikti komforto zoną, todėl nenuostabu, kad tai gali kelti stresą. Nauji iššūkiai, bendravimas su nepažįstamaisiais – tai, kas baugina ir tarsi verčia susikurti nematomus barjerus. Juk lėktuvo bilietus paprasta įsigyti internetu, o autobusai į Vilniaus oro uostą išvyksta kiekvieną dieną. Tokiais atvejais pradedama ieškoti pasiteisinimų, tokių kaip laiko stoka ir panašiai. Derėtų suprasti, kad įspūdžiai, kuriuos galime patirti, yra kur kas reikšmingesni nei kankinančios abejonės.

 

2. Nežinomybė

Dar viena baimė, stabdanti žmones keliauti, yra nežinomybė. Ji pakankamai glaudžiai susijusi su pirmąja. Juk dažniausiai dėl nežinojimo, kas bus vienu ar kitu atveju, mes ir nedrįstame peržengti komforto zonos. Dėl to kyla nerimas ir abejonės, o mintyse pradedami kurti blogiausi scenarijai. Šią baimę padeda įveikti atsakingas pasiruošimas. Rekomenduojama kuo išsamiau pasidomėti kelionės kryptimi: kokius objektus verta pamatyti, ko vengti ir t. t. Daug informacijos apie tai galima rasti internete. Jei domina autobusai į Vilniaus oro uostą, čia paprastai įsigysite ir bilietus.

 

3. Kalbos barjeras

Jei reikėtų išrinkti vieną iš populiariausių abejonių, užkertančių kelią aplankyti naujas šalis, ji tikrai būtų susijusi su kalbos barjeru. Labai didelė dalis žmonių bijo keliauti, nes mano, kad jie neturi tam tinkamų įgūdžių. Tiesa ta, kad pastarieji įgaunami tik praktikuojantis. Jei ši situacija jums atpažįstama, išvyką patariama planuoti tokiu metu, kad dar iki jos spėtumėte pagerinti užsienio kalbos žinias. Būdų, kaip tai padaryti, gausybė: skaitymas, specialių kursų lankymas, virtualus bendravimas su tos šalies gyventojais ir netgi filmų ar serialų žiūrėjimas.

 

4. Skrydis lėktuvu

Pakankamai nemažą dalį žmonių kankina ir skrydžio baimė. Kartais ji tokia didelė, kad netgi lemia fizinius sutrikimus. Tuomet labai svarbu išsiaiškinti tikrąją fobijos priežastį. Galbūt tai pasauliniu mastu aptarinėjamos aviakatastrofos ar tiesiog pasiruošimo metu patiriamas stresas? Autobusai į Vilniaus oro uostą išvyksta kiekvieną dieną – jei nerimaujate dėl vairavimo kelionės dieną, kodėl gi nepasinaudojus šia paslauga? Grįžtant prie aviakatastrofų, verta pastebėti, kad pastarosios yra kur kas retesnės nei kasdien kelyje tykantys pavojai.

Nepasiduokite nepagrįstoms baimėms ir patirkite naujus įspūdžius. Juk emocijos, kurias suteikia kelionės – neįkainojamos. Pasinaudodami TOKS paslaugomis, oro uostą pasieksite dar greičiau ir patogiau.


← Atgal