Kaip paruošti vaikus ilgoms kelionėms autobusu?

Kaip paruošti vaikus ilgoms kelionėms autobusu?

Kelionės autobusu mažiesiems gali pasirodyti kaip ilgas, nuobodus ir varginantis procesas. Todėl naudinga vaikus iš anksto tam nuteikti ir įrodyti jiems, kad laikas, praleistas keliaujant autobusu, gali būti smagus. Pasidalinsime keletu tėvams naudingų patarimų, kurie padės pasiruošti kelionei.

 

Apgalvokite pramogas ir užsiėmimus

Priklausomai nuo Jūsų gyvenamosios vietos, autobusai į Vilnių, Klaipėdą ar kitą miestą gali riedėti bent keletą valandų. Visiškai nekeista, kad ilgą laiką sėdėti vienoje vietoje be jokio įtraukiančio užsiėmimo vaikams gali būti sunkiai įveikiama užduotimi. Tai itin sudėtinga, jei atžala pasižymi dideliu aktyvumu ir jam ar jai sunkiai sekasi išbūti ramiai.

Dėl šių priežasčių tėvams vertėtų iš anksto paruošti užsiėmimų. Spalvinimo knyga, mėgstama dėlionė ar žaislas, o galbūt Jūsų pačių sugalvotas ir pamėgtas žaidimas neleis vaikui nuobodžiauti kelionės metu. Pravers ir interneto teikiamos galimybės. Verta prisiminti, kad TOKS autobusuose veikia nemokamas bevielis ryšys.

 

Paaiškinkite vaikams saugumo ir tinkamo elgesio taisykles

Vaikui pirmą kartą keliaujant autobusu būtų pravartu prieš kelionės pradžią išaiškinti ar priminti saugumo bei elgesio taisykles. Autobusai į Vilnių ir kitus didmiesčius dažnai būna pilni keleivių, tad reikėtų vaikams akcentuoti, kad šios taisyklės yra itin svarbios. Pokalbis su vaiku apie tai, kad autobuse reikia segėti saugos diržus, netrukdyti aplinkiniams ir saugoti savo asmeninius daiktus, yra puiki pradžia.

 

Nepamirškite pasiimti užkandžių ir skysčių

Važiuodami į kitus miestus ar net užsienio šalis kruopščiai bei atidžiai apgalvokite kiekvieną kelionės aspektą, pasiruoškite netikėčiausioms situacijoms. Keliaujant tolimus atstumus vaikas neišvengiamai išalks, todėl prieš išvyką pasirūpinti maistu ir gėrimais yra tiesiog būtina. Autobusai į Vilnių bei kitus miestus Lietuvoje nestoja reguliarioms pertraukoms, tad išalkęs vaikas gali tapti irzlus ir nervingas, o tai trikdys aplinkinius ir neigiamai paveiks paties vaiko kelionės įspūdžius.

 

Nepamirškite daiktų, kurių gali prireikti vaiko patogumui užtikrinti

Reikėtų nepamiršti, kad autobuse vaikui gali būti vėsoka. Pasirūpinkite, kad vaikas būtų apsirengęs atitinkamai. Kelionėje taip pat gali praversti nedidelis pledas. Jei keliausite labai anksti arba vėlai vakare, verta pasiimti ir specialią pagalvėlę – tam atvejui, jei vaikas norės nusnausti.

 

Kelionėms turėtų būti tinkamai pasirengę tiek vaikai, tiek suaugusieji. Išankstinis pasiruošimas, visų poreikių apgalvojimas leis pilnavertiškai mėgautis kelione ir jaustis patogiai net ir įveikiant ilgus atstumus. Šiandien Lietuvoje tarpmiestiniai autobusai į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, kitą didmiestį bei mažesnes gyvenvietes rieda pateisindami įvairiausius keleivių lūkesčius. Visgi atskiras dėmesys vaikų poreikiams – tai, kas padės išvyka džiaugtis nuo pat jos pradžios iki pabaigos.