Apie mus

5 idėjos poilsiui Lietuvoje

Lietuvoje yra daug patrauklių vietų, kurias galima ir verta aplankyti. Dabar ypač puikus metas tai padaryti. Galbūt jau seniai kažkur keliavote ir ieškote idėjų? Pasirinkdami tokias kryptis kaip šalies sostinė Vilnius ar daugelio pamėgti Anykščiai, Klaipėda, Nida ir  – tikrai nepasigailėsite. Autobusai į Vilnių ir kitus miestus ar miestelius vyksta patogiu laiku, todėl galite apsvarstyti ir tokį kelionės variantą.

 

1.   Nida – tinkamas pasirinkimas ne tik vasarai

Nida – vieta žavinti savo išskirtinumu. Ji itin mėgstama poilsiautojų dėl savo paplūdimių ir nepaprastai gražios gamtos. Nuvykus ten verta aplankyti Nidos švyturį. Jis stovi ant Urbo kalno, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti Neringos panorama.

Rekomenduojame nepraleisti progos atlankyti Parnidžio pažintinį taką. Jis driekiasi per kalnapušių mišką, tai puiki galimybė pakvėpuoti grynu oru, kuris ne tik gerina nuotaiką, bet ir gydo įvairias kvėpavimo takų ligas.

Tai tik keletas vietų, kurias verta aplankyti nuvykus į Nidą. Tuo galite įsitikinti ir patys. Jei neturite itin daug laiko, nebijokite išbandyti ir vienos dienos kelionės – autobusai į Vilnių vyksta ir vėlai vakare.

 

2.   Išskirtinė Klaipėdos architektūra ir dar daugiau

Dar viena vieta, kurią verta aplankyti, yra Klaipėda. Jos senajai architektūrai būdinga išskirtinė fachverko konstrukcija. Tai statybos būdas, kai medinių rąstų karkasas užpildomas moliu ir plytomis. Mieste jis ypač buvo populiarus praėjusio amžiaus pirmojoje pusėje, dar Napoleono laikais.

Keliaujant Danės upės pakrante galima pasiekti pasukamą pėsčiųjų tiltą. Tokio tipo mechanizmas yra vienintelis Lietuvoje. Taip vadinamas „Grandinių“ tiltelis pastatytas dar 1855 metais ir veikia iki šiol.

Jei turite nedaug laiko, iškart po atsilankymo galite keliauti namo, nes autobusai į Vilnių ir kitus miestus išvyksta ir vakarais.

 

3.   Anykščiuose galite išbandyti netikėtas pramogas

Ar žinojote, kad Anykščiuose galite susipažinti su vyndarystės istorija? Ji siekia net 1926 metus. Ten gaminamas vynas pasižymi senomis gamybos tradicijomis ir natūralumu.

Anykščiai žavi ir išskirtiniais gamtos vaizdais. Viena iš labiausiai pamėgtų vietų – šalia Šventosios upės besidriekiantis pažintinis Medžių lajų takas.

 

4. Trakai ir jų kultūrų įvairovė

Trakai išsiskiria ne tik savo pilimi, stovinčia Galvės ežero saloje, kuri tikrai įspūdinga. Čia galima aplankyti ir Varnikų pažintinį taką, kuriame įrengtos informacinės stotelės ir poilsio vietos.

Kadaise mieste įsikūrė karaimai, totoriai ir kitos tautos, kurios formavo miesto tradicijas ir papročius. Jei norite jas geriau pažinti, verta apsilankyti Trakų krašto tradicinių amatų centre.

 

5. Vilnius – nuolat stebinantis miestas

Galbūt jau seniai buvote sostinėje? Autobusai į Vilnių vyksta beveik iš visų šalies miestų ir miestelių. Tai gali būti puiki proga tiek papramogauti, tiek pailsėti. Šiuo metu ypač populiarus MO muziejus – tai erdvė, kuri gali nustebinti ir sužavėti savo tapybos, grafikos, skulptūros, videomeno kūrinių gausa.

 

Jei jau išsirinkote artimiausios savo kelionės tikslą, autobusas galėtų būti tinkama transporto priemonė jam pasiekti. Toks.lt siūlo platų maršrutų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pasirinkimą. Atsižvelgdami į savo norus, galite lengvai išsirinkti tinkamiausią.


← Atgal